Lekcja designu dla dzieci i dorosłych

W dzisiejszym wpisie będzie trochę mniej słów niż zwykle, ale pojawi się więcej obrazów. Dlatego, że design trudniej opisać niż pokazać (przynajmniej mi).

Poza tym mówi się, że jeden obraz potrafi przekazać więcej niż tysiąc słów. Faktycznie – każdy znajdzie w nim coś innego: swoje odczucia, emocje czy skojarzenia.

Nie wiem, czy Ci już o tym wspominałam, ale lubię wzornictwo. Chciałabym mieć zdolności z zakresu projektowania i tworzenia przedmiotów, które byłyby jednocześnie użyteczne i estetyczne.

Dlatego bardzo ucieszyłam się, że podczas wizyty u mojej przyjaciółki w Kielcach trafiliśmy do ciekawego miejsca – Instytutu Desingu.

Jeszcze bardziej uradowało mnie, że niedawno rozpoczęła się tam nowa ekspozycja o nazwie „Lekcja designu”.

Przy wejściu od razu widać spis wystawców.
Niektóre z tych firm są mi znane. Mam na myśli wydawnictwa: Muchomor, Wytwórnia i Dwie Siostry. Znam je, ponieważ – jak wiedzą wnikliwi czytelnicy bloga – lubię czytać i oglądać ilustracje w książkach dla dzieci.

moje-sedno-wpis-lekcja-designu

Wystawa w kieleckim Instytucie Designu podzielona jest na pewne przestrzenie – np. plac zabaw czy pokój dziecka. W każdym z nich znajduje się tytułowa lekcja widoczna je w postaci opisu na ścianie.
Jak widzisz na zdjęciu poniżej, centralnym punktem skupiającym uwagę zwiedzających jest pokój urządzony meblami oraz zabawkami z drewna.

moje-sedno-wizyta-lekcja-designu-instytut-kielce-13

Ze względu na zamiłowanie do książek, mnie najbardziej zauroczyła półka z książkami. Można było je przejrzeć, choć nie były dostępne w sprzedaży w Instytucie. Wśród nich rozpoznałam niektóre – bądź już je czytaliśmy, bądź stoją na półce i czekają na swoją kolej (jak na przykład ta o niedźwiedziu Wojtku lub Arturze Schopenhauerze)

moje-sedno-ksiazki-dla-dzieci-lekcja-designu

Młodszy syn zainteresował się półką z zabawkami. Wśród nich rozpoznałam tekturowe kolorowe auta i budynki z zestawu Pan Tu Nie Stał, który zakupiliśmy kiedyś w sklepiku Muzeum Narodowego w Warszawie.

moje-sedno-wizyta-lekcja-designu-kielce-17

Jeśli będziecie w Kielcach tej jesieni, polecam odwiedzić wystawę „Lekcja Designu”. Nieważne, czy będziecie sami, czy z dziećmi. Warto zainspirować się ładnymi przedmiotami.

Więcej informacji o Instytucie Designu znajdziecie na stronie http://www.idkielce.pl

Facebook Comments

Czym jest wpis bez komentarzy? Podziel się swoją refleksją na ten lub podobny temat. Dziękuję!