moje-sedno-dolny-slask-bukowiec-1

Twoje sedno to też tzw. Twoje miejsce na ziemi

Twoje Sedno to poznawanie siebie i poszukiwanie tego, co chcesz robić i kim chcesz być – takie motto przyświeca mi w prowadzeniu bloga.

We wpisach chcę zwrócić uwagę na to, że Twoje „sedno” możesz znaleźć w różny sposób – przez lektury, muzykę, obserwacje, rozmowy czy podróże. Twoje sedno to też tzw. Twoje miejsce na ziemi Click To Tweet Częścią „sedna” jest także tzw. Twoje miejsce na ziemi. To, w którym mieszkasz lub w którym czujesz się wyjątkowo dobrze – mimo, że nigdy wcześniej w nim nie byłeś/byłaś.

To miejsce możesz znaleźć w różnych okolicznościach. Możesz go wcale nie szukać, a natkniesz się na nie zupełnie „przypadkowo” – na przykład podczas pobytu wakacyjnego.

W taki właśnie sposób odkryłam region Dolnego Śląska. Zachwyciły mnie  krajobrazy oraz coś, co mogłabym nazwać „klimatem” Kotliny Jeleniogórskiej (i pewnie domyślasz się, że nie chodzi tu o warunki atmosferyczne 🙂 Nigdy wcześniej tu nie byłam ani nie interesowałam się historią tego regionu. A jest się czym interesować i na co popatrzeć!

twojesedno-dolny-slask-palacetwoje-sedno-twoje-miejsce-na-ziemitwoje-sedno-dolny-slask-bukowiec-1twojesedno-dolny-slask-palace

Oprócz pięknych pałaców i ogrodów można znaleźć też ciekawie zaaranżowane miejsca dla dzieci i dorosłych. Miałam okazję zwiedzić dwa z nich: Starą Kopalnię w Wałbrzychu i Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach.

W Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” można skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem. Oprócz oglądania eksponatów w muzeum oraz zejścia do szybu kopalni (bez obaw, szeroki jak jezdnia), po wszystkim można wypić kawę i zjeść „szarlotkę sztygarowej” w kawiarni.

Twojesedno-stara-kopalnia-wałbrzych

Huta Szkła „Julia” oferuje uczestnictwo w warsztatach dla dzieci oraz zwiedzanie hali produkcyjnej w czasie pracy załogi. Oprócz tego można zakupić wyrabiane ręcznie piękne produkty – karafki, kieliszki i całe zestawy.

Cieszy, że takie miejsca są, mają swój unikalny charakter i ciekawą ofertę dla zwiedzających i kupujących. Podczas naszego pobytu w hucie co 15 minut do hali produkcyjnej wprowadzana była 15- lub 20-osobowa wycieczka. Odwiedzający region rodzice z dziećmi byli zorientowani, że mogą tu przyjechać, aby dzieci ciekawie spędziły czas.

twojesedno-huta-szkla-julia-1twojesedno-huta-szkola-juliatwojesedno-huta-julia-warsztaty-dla-dzieci

Czy Twoje sedno to jakieś konkretne miejsce na ziemi? Podziel się informacją o nim, jeśli chcesz.

 

Facebook Comments

Czym jest wpis bez komentarzy? Podziel się swoją refleksją na ten lub podobny temat. Dziękuję!